Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

23.3.2022

O rozdělení přebytku hospodaření loňského roku rozhodovali během svého březnového jednání zastupitelé Valašského Meziříčí. Větší polovina z částky necelých 16,5 milionu Kč poputuje na investice, opravy a další výdaje města, zbytek si radnice ponechá jako investiční rezervu.

„Původně jsme počítali s tím, že přebytek využijeme k nákupu pozemků v proluce ulice Masarykova od společnosti CTP. Nabízená cena 10 278 Kč za metr čtvereční však neodpovídá znaleckému posudku, který hodnotu pozemků určil na 2 600 Kč za metr čtvereční. Podle odborného právního stanoviska, které jsme si nechali v této věci zpracovat, není nákup za cenu nabízenou společností CTP reálný,“ nastínil problematiku starosta Robert Stržínek. Zastupitelé proto rozhodli, že částku 36,5 milionu Kč rozdělí na dvě poloviny. Nejprve schválili uvolnění 2 milionů Kč na pomoc ukrajinským uprchlíkům a humanitárním organizacím. Následně v polovině března odsouhlasili, že necelých 18 milionů ponechají v investiční rezervě, a zbývajících 16,5 milionu Kč rozdělí do oprav, investic a dalších nutných výdajů města. „O tři miliony například zvyšujeme rozpočet na opravy komunikací, navyšujeme přímé dotace na mládežnický sport a také kalkulujeme s již dříve schválenou rozpočtovou rezervou spojenou s výdaji na pomoc ukrajinským občanům v našem městě. Kvůli neočekávanému navýšení cen energií jsme také museli naší společnosti ST Servis, která provozuje městská sportoviště, poskytnout mimořádnou dotaci ve výši šest milionů,“ vypočítal starosta Stržínek. Dalších více než šest milionů Kč uvolnili zastupitelé na investiční akce. „O čtyři miliony jsme tak navýšili rozpočet na stavební úpravy a rozšíření MŠ Podlesí. Počítáme i s navýšením rozpočtu na obnovu kontejnerových stání v ulici Nerudova nebo částky na projektové a průzkumné práce,“ uzavřel Robert Stržínek.

Zpracoval:
Jakub Mikuš
tiskový mluvčí
T +420 571 674 306
M +420 725 128 428
E mikus@muvalmez.cz


RS