Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

26.6.2022

Čtyři moderní domy s 56 byty by měly nejpozději do šesti let vyrůst na valašskomeziříčském sídlišti Štěpánov. Volení zástupci města posvětili prodej cirka 3 000 m2 pozemků vítěznému developerovi.

Město nabídlo zmíněné pozemky za předem definovaných podmínek a obdrželo čtyři nabídky, které posuzovala odborná skupina, která rozhodla o vítězi, jímž se stal projekt Rezidence Štěpánov.

„Jeho největším přínosem je moderní řešení se smyslem pro ekologii a vysokým podílem zeleně. Investor počítá s výstavbou čtyř bytových domů s 56 byty o velikosti 1+kk až 4+kk. Rezidentům by navíc mělo sloužit 62 podzemních parkovacích míst. Během představení projektu veřejnosti zároveň investor přislíbil možnost vzniku dalších až 30 parkovacích míst, které by nabídl k prodeji zájemcům z řad široké veřejnosti,“ okomentoval vítězný projekt starosta Robert Stržínek. Investor počítá i s tím, že celková zastavěná plocha nadzemní části bude činit pouze 1 200 m2 a dalších 4 500 m2 včetně střech bude věnováno zeleni. Projekt kladně hodnotil také valašskomeziříčský městský architekt.

„Naším úkolem je dohlížet na úroveň výstavby ve Valašském Meziříčí s důrazem na rozvoj kvality života občanů. Vítězný projekt nabízí moderní a velmi citlivé propojení nové zástavby se stávajícím sídlištěm. S ohledem na velkou pestrost bytových dispozic je zárukou toho, že by se nemělo primárně jednat o investiční byty, ale nabízí se zde prostor pro bydlení také mladým rodinám,“ zhodnotila Sara Al-Wahaishi z ateliéru Chybík + Krištof.

Prodej městských pozemků na Štěpánově developerovi Rezidence Štěpánov pak v červnu posvětili také zastupitelé. „Jedná se o správnou cestu, jak podpořit rozvoj bydlení v našem městě. Zároveň pracujeme na dalších projektech, které přispějí k rozšíření nabídky bytové i individuální výstavby,“ navázal starosta Stržínek.

Zdroj: https://www.klubnovinaruzlin.cz/news/zastupitele-rozhodli-o-prodeji-pozemku-pro-bytove-domy/

RS