Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

1.7.2022

Přehlednější a uživatelsky přívětivější jsou nyní oficiální webové stránky města Valašské Meziříčí – www.valmez.cz. Občané a návštěvníci zde díky novému dlaždicovému systému snadněji naleznou všechny potřebné informace.

Město se v rámci modernizace inspirovalo zejména weby, které uspěly v minulých ročnících soutěže Zlatý erb. Ta každoročně hodnotí nejlepší stránky měst a obcí napříč republikou. „Náš stávající web pocházel z roku 2016 a jeho modernizace už byla nezbytná s ohledem na vývoj informačních technologií. Zaměřili jsme se zejména na uživatelky přívětivější dlaždicový systém, díky němuž lidé snadněji najdou informace, které je zajímají. Velkým přínosem je také fulltextové vyhledávání přímo na webu,“ představil největší novinky starosta Robert Stržínek.

Na modernizaci webových stránek www.valmez.cz s náklady 100 tisíc Kč získala radnice 95 % dotaci z Operačního programu Zaměstnanost. „Web města je živým organismem, který chceme stále vylepšovat. Naším cílem je usnadnit občanům komunikaci s městským úřadem a vyřizování většiny nejčastějších záležitostí online. Budeme také rádi za případné podněty vedoucí k dalšímu rozvoji našich stránek, které mohou lidé zasílat na e-mail: webmaster@muvalmez.cz,“ doplnil starosta Stržínek.

Aktuálně radnice pracuje i na novém Sportovním portálu, který bude součástí modernizovaného webu. Občané i turisté zde naleznou přehledně a na jednom místě informace o všech sportovištích, možnostech sportovního vyžití a také akcích ve Valašském Meziříčí.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/web-mesta-valasske-mezirici-prosel-modernizaci/d-50124


RS