Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

16.9.2022

Val. Meziříčí – Zastupitelé města Valašské Meziříčí se zabývali vyhlášením záměru na novou obecně závaznou vyhlášku, kterou by došlo k navýšení poplatku za odpad pro příští rok. Bod však nezískal dostatečnou podporu a ve městě tak prozatím zůstává poplatek ve výši 490 Kč za osobu a rok, což je jedna z nejnižších cen v regionu.

„Kontrolní výbor zastupitelstva uložil našemu odboru, abychom připravili návrh postupného zvyšování poplatku za sběr, svoz a likvidaci odpadu, který bude reagovat na rostoucí náklady na provozování odpadového hospodářství města. Porovnali jsme výši tohoto poplatku s 26 městy střední a severní Moravy, přičemž průměrná hodnota činí 626 Kč. Jelikož je nám svou velikostí nejbližší Kopřivnice, navrhli jsme pro rok 2023 shodnou sazbu ve výši 660 Kč za poplatníka a rok. Další navýšení jsme pak navrhovali od 1. ledna 2025 na sazbu 720 Kč,“ vysvětlil situaci Zdeněk Studeník, vedoucí finančního odboru valašskomeziříčské radnice.

Pro vydání záměru na novou vyhlášku, která by poplatek zvýšila, se však vyjádřilo pouze 9 z 19 přítomných zastupitelů. Schválen tak nebyl. „Poplatek jsme neměnili od roku 2006 a patří tak k nejnižším v regionu. Loňské náklady na provoz systému odpadového hospodářství přesáhly 30 milionů korun, což je cirka 1 400 korun za osobu a rok. Přesto si nemyslím, že je zvyšování poplatku za odpad v současné složité ekonomické situaci, která nejvíce dopadá právě na občany našeho města, vhodným řešením. Proto jsem hlasoval proti jeho zvýšení,“ reagoval starosta Robert Stržínek. Rozhodnutí o možném navýšení tak bude na novém zastupitelstvu, které vzejde z blížících se komunálních voleb.

Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/vyse-poplatku-za-odpad-se-ve-valmezu-zatim-menit-nebude/


RS