Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

2.6.2023

První z loňských úspěšných projektů participativního rozpočtu Náš Valmez se slavnostně otevře v neděli 4. června. Radnice dokončuje i projekt Nejen taneční parket pod zámkem Žerotínů a nabádá, aby lidé posílali své návrhy do dalšího ročníku. Čas mají do konce června.

V premiérovém participativním rozpočtu v roce 2021 uspělo pět projektů. Vítězem se staly Hopovy Kuličkodráhy. Ty už, stejně jako rozšíření DiscoGolfParku Kasárna a dětského hřiště v Podlesí nebo zpřístupnění Obory slouží veřejnosti. Poslední z úspěšných projektů Nejen taneční parket pod zámkem Žerotínů čekal na stavební povolení. Nyní je ve fázi dokončení.

Radnice pracuje také na realizaci návrhů, které vyhrály v loňském roce. „Jsou jimi workoutové hřiště u Domečku, revitalizace zeleně u kulturního domu v Hrachovci a nová vstupní brána do ZŠ Vyhlídka. Kolegové z odboru komunálních služeb připravují tyto projekty spolu s autory tak, aby je lidé mohli začít co nejdříve využívat,“ informuje starosta Robert Stržínek. Další z projektů Valmezské piknikoviště se slavnostně otevře již tuto neděli.

Během jara se proměnilo betonové zátiší v kasárnách u rybníčku na piknikový plácek pro veřejnost. Při otevření se můžete těšit na drobné občerstvení nebo si sami opéct špekáček. Zároveň je možné popřemýšlet nad dalším zdokonalením města. Projekty do letošníku ročníku je možné přihlásit do 30. června pomocí formuláře. Maximální výše nákladů za jeden nápad činí půl milionu, město posoudí jeho realizovatelnost a poté už je na občanech, jak rozhodnou.Zdroj: https://novinykraje.cz/zlinsky/2023/06/02/ve-valmezu-zacne-slouzit-obcanum-piknikoviste-jeden-z-vitezu-participativniho-rozpoctu/

RS