Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

2.2.2023

Zastupitelé Valašského Meziříčí schválili novou vyhlášku, která ruší hned 16 heren ve městě.

Smyslem původní vyhlášky bylo zamezit na území města nekontrolovanému rozšiřování míst, na kterých lze loterie a podobné hry provozovat.

„S odstupem osmi let můžeme říci, že se to podařilo. Počet heren z původních dvaceti klesl na pouhá čtyři aktivní místa, která jsou dnes provozována jako kasina. Podařilo se tak omezit hazard na území našeho města a udržet jej v přesně definovaných místech,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Představitelé Valašského Meziříčí nyní prostřednictvím nové vyhlášky zrušili celkem 16 míst, na nichž bylo možné herny provozovat. Další omezování radnice zatím nechystá.

„Současná situace je určitým kompromisem. Jsme si vědomi společenské škodlivosti hazardních her, jejich nulová tolerance by však mohla vést ke vzniku nelegálních heren, čemuž chceme zabránit. Naopak v místech, kde jsou kasina dnes provozována, je dlouhodobě dodržován veřejný pořádek. Dochází zde ke kontrole jednotlivých hráčů, aby se hry nemohli účastnit například lidé v exekuci,“ doplnil starosta Stržínek s tím, že: „Konečnou podobu nové vyhlášky jsme konzultovali také s Ministerstvem vnitra a obdrželi jsme souhlasné stanovisko.“

Zdroj: https://zl.patriotmagazin.cz/valmez-pokracuje-v-boji-s-hazardem-ve-meste-jsou-uz-jenom-ctyri-hernyRS