Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

15.12.2022

Stejně jako v uplynulých letech obhájilo město Valašské Meziříčí nejvyšší rating A v rámci hodnocení finanční kondice obcí v České republice. Jedná se o odborné hodnocení dlouhodobého výborného stavu hospodaření místní radnice.

Valašské Meziříčí je spolu s dalšími 83 obcemi s rozšířenou působností napříč Českou republikou zapojeno do projektu Benchmarkingová iniciativa 2005, který zastřešuje Vzdělávací centrum pro veřejnou správu ČR, o. p. s. „Mezi jeho výstupy patří také pravidelné hodnocení finanční kondice měst, které vychází z dat Ministerstva financí. Stejně jako v uplynulých letech se nám i tentokrát podařilo obhájit nejvyšší rating A. Jedná se o potvrzení vysoké úrovně finanční kondice našeho města a hospodaření s veřejnými prostředky,“ vysvětlil Zdeněk Studeník, vedoucí finančního odboru radnice.

Uvedené hodnocení zároveň odráží dlouhodobý přístup radnice. „Každoročně přistupujeme k tvorbě rozpočtu s péčí řádných hospodářů. Díky tomu se nám letos podařilo například úspěšně dokončit rekonstrukci náměstí či rozšíření areálu letního koupaliště o nový rekreační bazén,“ řekl starosta Robert Stržínek a pokračoval: „I když se nyní nacházíme ve velmi složitém období ovlivněném enormním růstem cen energií a inflací, věřím, že se nám trend nastavený v minulých letech podaří udržet. V rámci přípravy rozpočtu se samozřejmě nevyhneme škrtům, přesto ale chceme pokračovat v investicích do rozvoje Valašského Meziříčí a našich místních částí. Jedná se například o revitalizaci panelového sídliště v Podlesí či zateplení ZŠ Vyhlídka, úpravu nábřeží Rožnovské Bečvy v centru města a vytvoření Meziříčské náplavky, využití městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily a další podporu rozvoje bydlení.“


Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/valmez-ma-spickovou-financni-kondici/

RS