Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

25.1.2022

Loňský rok byl vzhledem k růstu inflace, cen energií či stavebních materiálů a prací náročný nejen pro běžné občany, ale také města.

Přesto se valašskomeziříčské radnici podařilo hospodařit s přebytkem přes 39,6 milionu Kč, aniž by musela rušit významné investiční akce. 

V roce 2021 zahájilo Valašské Meziříčí kompletní rekonstrukci náměstí a stavbu nového bazénu na místním koupališti v souhrnu za 110 milionů Kč. „Podařilo se nám také dokončit revitalizace všech našich velkých sídlišť, zateplit a zvětšit mateřskou školu Seifertova či rozšířit cyklochodník a parkoviště v ulici Žerotínova. Samozřejmostí byly běžné opravy chodníků a komunikací v centru města i našich místních částech a další investice,“ vypočítal starosta Robert Stržínek s tím, že město navíc zakončilo loňské hospodaření v plusu. „Příjmy rozpočtu činily na konci roku více než 619 milionů a výdaje jen 579,4 milionu korun. Výrazný podíl na tom měla zejména naše dlouhodobá odpovědná rozpočtové politika a také přijatá úsporná opatření,“ pochvaloval si Stržínek.

Podle slov valašskomeziříčského starosty přistoupilo město obdobně také k přípravě rozpočtu na rok 2022, který zastupitelé schválili loni v prosinci (více v tiskové zprávě ZDE). „Musím poděkovat všem vedoucím odborů, kteří ve svých rozpočtech zodpovědně hledali úspory. Navíc díky tomu, že jsme proti předpokladům loňský rok zakončili s přebytkem více než 39,6 milionu korun, nemusíme čerpat původně plánovaných 11 milionů z Fondu obnovy majetku. Zde nám tak zůstává částka 53,5 milionu uspořená na budoucí důležité investice, jimiž jsou zejména dopravní terminál a nový městský úřad v areálu bývalé Křižanovy pily,“ vysvětlil Robert Stržínek a pokračoval: „V rámci lednového mimořádného jednání zastupitelstva se budeme bavit také o dalších investicích a projektech, které bychom letos mohli díky zmíněnému přebytku uskutečnit.“


RS