Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

20.5.2024

Městský pozemek mezi vlakovým nádražím a obchodním domem Kaufland se v horizontu nejbližších let výrazně promění. Radnice totiž letos nechá zpracovat projektovou studii nazvanou Volnočasový areál Křižanova pila, který počítá se vznikem nového skateparku, překážek pro freestyle sporty či zázemí pro maminky s dětmi.

Valašské Meziříčí má k dispozici ideovou urbanisticko-architektonickou studii autorů Miroslava Molla, Jiřího Příhody a Soni Stromšíkové, která řeší využití městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily. Vedle dopravního terminálu, nového městského úřadu či parkovacího domu, se zabývá také umístěním skateparku do prostoru mezi vlakovým nádražím a Kauflandem. „Původní návrh počítal s využitím pouze části pozemku, což by byla škoda. Zejména když jsme měli možnost prohlédnout si podobné areály například v Hodoníně nebo Pardubicích. Proto jsme se s autory dohodli, že speciálně pro tuto lokalitu necháme zpracovat architektonicko-krajinářskou studii, která využije celou plochu 8 200 metrů čtverečních. Chceme zde totiž vybudovat komplexní volnočasový areál pro děti a mládež,“ nastínili plány starosta Robert Stržínek s tím, že radnice předběžně počítá s náklady mezi 20 až 25 miliony Kč. Díky případné etapizaci by se však mohly rozdělit do více let.

Jak bylo uvedeno, studie se totiž neomezí „jen“ na dříve plánovaný skatepark. „Vzhledem k umístění vedle zámeckého parku, v docházkové vzdálenosti z centra města a mimo obytné části se jedné o ideální lokalitu pro freestyle sporty všeho druhu. Na přípravě chceme proto spolupracovat nejen s místními skejťáky, ale také dalšími skupinami, které areál využijí. Počítáme totiž mimo jiné s překážkami pro koloběžky, kola či inline brusle a také vyžitím pro rodiny s malými dětmi,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann.

„Studie bude vznikat ve spolupráci s městským architektem a dalšími oborníky, aby v ideálním případě došlo k co nejlepšímu napojení celého areálu na všechny druhy dopravy včetně té pěší. Počítáme také s využitím modrozelené infrastruktury pro práci s dešťovou vodou a samozřejmě i se zelení vhodně navazující na zámecký park. Věříme, že v současnosti nevzhledná lokalita, se v nejbližších letech výrazně promění a stane se vyhledávaným cílem mladých sportovců,“ uzavřela místostarostka Yvona Wojaczková.

Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/valmez-chysta-novy-volnocasovy-areal-se-skateparkem/

RS