Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

6.11.2023

V ulici Zašovská se bývalý internát promění v bytový dům. Ten bude primárně sloužit pro mladé rodiny s dětmi. Stavět by se mohlo začít v roce 2025.

Loni město odkoupilo od Diakonie bývalý internát sklářské školy za 18 milionů korun. „Naším cílem od počátku bylo vytvořit zde nájemní bydlení pro občany našeho města,“ řekl starosta Robert Stržínek. Dle studie zde vzniknou hlavně byty 3+kk, doplněné o 1+kk a 2+kk. Město tak vychází vstříc zejména mladým párům s dětmi, mezi nimiž je největší poptávka po třípokojových bytech. Z toho důvodu v přízemí vznikne dětská skupina, doplněná o kavárnu a terasu na střeše.

Současnou podobu studie odsouhlasili radní. „Jedná se o velmi zdařilý návrh, který reflektuje všechny potřeby našeho města. Konečná podoba studie vychází také z doporučení městského architekta. Po schválení zastupitelstvem chceme hned začátkem příštího roku vysoutěžit projektanta,“ dodal starosta. Předběžný cenový odhad je více než 100 milionů korun, žádat se bude o dotace. Stavba je plánována za dva roky.

Zdroj: https://novinykraje.cz/zlinsky/2023/11/06/valasske-mezirici-postavi-bytovku-pro-mlade-rodiny-s-detmi/


RS