Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

25.5.2023

Město na soutoku Bečev zařadilo do své automobilové flotily elektrickou Dacii Spring. Radnice získala na její pořízení dotaci bezmála 240 tisíc Kč.

Od roku 2017 má Valašské Meziříčí ve svémvozovém parku Hyundai IONIQ, s jehož provozem je město maximálně spokojeno.

„Koncem loňského roku jsme pořídili nový ekologický Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid pro městskou policii. Nahradili jsme tak 12 let starou Škodu Yeti. Jelikož je naše město enormně zatíženo automobilovou dopravou, chceme v tomto trendu pokračovat," řekl starosta Robert Stržínek. „Proto jsme se nyní rozhodli pořídit elektrickou Dacii Spring. Primárně bude sloužit potřebám našeho odboru sociálních věcí. Jedná se o ideální ekologický vůz do města s nízkými provozními náklady,“ dodal starosta.

Radnice za nový elektromobil zaplatila574 tisíc Kč. „Zároveň jsme byli úspěšní s žádostí o dotaci ze Státního fondu životního prostředí, která pokryje 50 procent pořizovací ceny bez DPH,“ pokračoval starosta Stržínek. „Spolu s loňským znovuzavedením MHD zdarma, která jezdí na ekologický stlačený zemní plyn, se tak snažíme dělat maximum pro snížení emisí z dopravy ve Valašském Meziříčí,“ dokončil starosta Stržínek.


Zdroj: https://www.klubnovinaruzlin.cz/news/valasske-mezirici-pokracuje-v-ekologizaci-vozoveho-parku/

RS