Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.9.2022

Valašské Meziříčí na Vsetínsku koupilo budovu bývalého internátu v Zašovské ulici. Vzniknout by tam mělo pět desítek startovacích bytů.

Dřívější internát sklářské školy v roce 2018 odkoupila Diakonie ČCE - středisko ve Valašském Meziříčí. „Původně zde chtěli vybudovat sociální bydlení s terénními a ambulantními službami. Tento záměr se ale nyní ukázal jako nerealizovatelný, a proto Diakonie nabídla budovu ke koupi městu,“ uvedl místostarosta Josef Vrátník (KDU-ČSL).

Vedení města jednalo s představiteli organizace o podmínkách prodeje včetně kupní ceny. „Nakonec se nám podařilo dohodnout na kompromisní částce ve výši 17,9 milionu korun. Tento objekt je pro město o to cennější, že zde můžeme vybudovat cirka 50 startovacích nájemních bytů zejména pro mladé rodiny. Jedná se tak o další krok vedoucí k podpoře a rozvoji bydlení v našem městě,“ uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Nákup budovy od diakonie již schválili zastupitelé města. Radnice by měla začít s přípravou projektu na vznik nových bytů příští rok.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-zlinsky-kraj-valasske-mezirici-koupilo-objekt-pro-vybudovani-startovacich-bytu-214702

RS