Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

6.12.2022

Pátým nejlepším zadavatelem veřejných zakázek v kategorii malých měst v České republice je podle odborné analýzy ZINDEX Valašské Meziříčí. V rámci regionu se pak jedná o bezkonkurenčně nejlepší výsledek.

„ZINDEX hodnotil celkem 74 veřejných zakázek v objemu bezmála 840 milionů Kč, které radnice vypsala v období od ledna 2019 do června 2022 včetně. K těm nejvýznamnějším se řadila desetiletá smlouva na provozování MHD uzavřená se společností TQM-holding s.r.o. nebo například kompletní revitalizace náměstí, kterou provedla firma PORR a.s.,“ uvedl Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice,

Podle analýzy veřejných zakázek soutěžených jednotlivými městskými úřady v České republice za období posledních tří let – takzvaného ZINDEXu, dosáhlo Valašské Meziříčí skvělého hodnocení 79 procent.

„Oproti roku 2020 jsme si polepšili o celých 5 % a umístili se na 5. příčce mezi 218 zadavateli v kategorii malých měst s ročními nákupy mezi 30 až 300 miliony korun. V žebříčku nejvyšší konkurence nám s 88 % patří dokonce 3. příčka, což je skvělé. Jedná se o výborné hodnocení, které odráží zodpovědné hospodaření radnice s veřejnými prostředky a skvělou práci našeho právního oddělení,“ neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek. Cílem analýzy, která prošla připomínkováním expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj, není hledání senzací, ale konstruktivní zpětná vazba zadavatelům i občanům. Město Valašské Meziříčí z ní tak vyšlo jako Dobrý zadavatel veřejných zakázek, u kterých je dostatečná konkurence. Z analýzy rovněž vyplynulo, že dodavatelé kladně hodnotí profesionalitu radnice jakožto zadavatele.


Zdroj: https://www.klubnovinaruzlin.cz/news/valasske-mezirici-je-vybornym-zadavatelem/

RS