Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

22.8.2022

Už popáté se v sobotu 20. srpna stalo město na soutoku Bečev cílem příznivců dopravy šetrné k životnímu prostředí. Konal se zde totiž oblíbený Sraz elektromobilů na Valašsku.

Do Valmezu letos zavítalo bezmála 40 majitelů elektromobilů se svým čtyřkolými miláčky, které si mohli návštěvníci akce nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. „Sraz elektromobilů, který pravidelně pořádáme ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu ASEP, je svým rozsahem v celém regionu unikátní. Pravidelně se k nám do Valašského Meziříčí sjíždějí majitelé aut a dalších vozítek na elektrický pohon z celé republiky,“ řekl s úsměvem starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Naším cílem je seznámit širokou veřejnost s možnostmi, které dnes nabízejí nejen elektromobily, ale například i koloběžky, kola a další dopravní prostředky na elektrický pohon. Sami máme v městském vozovém parku od roku 2017 elektromobil Hyundai IONIQ, se kterým jsme maximálně spokojeni.“

Návštěvníci letošního srazu si pak mimo jiné prohlédli elektromobily značek Hyundai, BMW, Audi, Nissan, Volkswagen, Škoda, Kia nebo Ford a chybět nemohla ani automobilka Tesla. Součástí doprovodného programu pro celou rodinu byly také ukázky s možností vyzkoušení elektrických kol, koloběžek, hoverboardů, elektrokár a další mikromobility vhodné i pro děti.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Valasske-Mezirici-hostilo-sraz-elektromobilu-712019


RS