Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

8.2.2022

Zateplení budovy, rozšíření pavilonu A a další práce přišly na 18 milionů korun. Část nákladů by město rádo pokrylo z dotace, o kterou požádalo. V dnešní tiskové zprávě to uvedl mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš.

Mateřská škola nabízí v sedmi třídách kapacitu pro 170 dětí. V Seifertově ulici stojí od 60. let minulého století. „Jedná se o naši poslední velkou mateřskou školu, která čekala na kompletní zateplení obvodových zdí, střechy, výměnu oken a dveří, ale také instalaci vzduchotechniky ve třídách. Zároveň jsme nechali rozšířit obě podlaží pavilonu A, čímž došlo ke zvětšení heren, a děti tak získaly odpovídající prostor pro výuku,“ uvedl valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Oprava se týkala také vstupního modulu na severozápadní straně školky. Rekonstrukci hradila radnice z vlastních zdrojů. „Zároveň jsme ale podali žádost o dotaci z Národního programu Životní prostředí v rámci Národního plánu obnovy. Pokud budeme úspěšní, mohla by činit až 5,5 milionu korun,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO). Díky opravě podle ní mají děti k dispozici moderní prostředí, které zároveň odpovídá všem dnešním hygienickým požadavkům.

Nad rámec uvedených prací nechala radnice navíc v pavilonu A opravit také koupelny v obou podlažích. Náklady dosáhly téměř 1,4 milionu korun.


RS