Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

13.9.2022

Letošní sezona patřila na letním koupališti ve Valašském Meziříčí k historicky nejúspěšnějším. Velký podíl na tom mělo nejen krásné počasí, ale zejména otevření moderního rekreačního bazénu.

Nová vodní plocha s atrakcemi pro všechny generace a vyhřívanou vodou nahradila po 16 letech díru po starém plaveckém bazénu a stala se obrovským tahákem. „Na koupaliště letos zavítalo rekordních 46 tisíc návštěvníků. Pro srovnání v roce 2020 to bylo bezmála 25 700 lidí a loni přes 16 200 osob. Rozšíření areálu o moderní nerezový bazén tak bylo rozhodně správným krokem,“ řekl s úsměvem starosta Robert Stržínek.

Radnice navíc plánuje další investice, které areál letního koupaliště ještě zatraktivní. „Čeká nás například rekonstrukce a rozšíření šaten a sprch, což zvýší okamžitou návštěvní kapacitu. Zamyslet se musíme také nad rozšířením bufetových služeb a do budoucna se nevyhneme ani rekonstrukci původního dětského a plaveckého bazénu. Oba se v příštích letech musí také přestavět na nerezové,“ nastínil další plány starosta Stržínek.

Nový rekreační bazén s nerezovou vanou, hloubkou 1,2 m a plochu 800 m2 se lidem poprvé otevřel v sobotu 11. června. Mimo jiné nabízí 16m skluzavku, 75m tobogán, lehátka a sedátka s perličkou, ale také tepelnou přípojku pro ohřev vody.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/rekordnich-46-tisic-navstevniku-koupaliste-ve-valmezu/d-50599


RS