Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.7.2022

Jaké jsou zkušenosti Valašského Meziříčí s nabídkou pozemků developerům? Co stálo za úspěšnou soutěží na výstavbu bytových domů na Štěpánově? Nejen tyto otázky probíral starosta Robert Stržínek s místostarostou Kopřivnice Dušanem Krompolcem a jeho kolegy.

V červnu posvětili valašskomeziříčští zastupitelé prodej cirka 3 000 m2 pozemků vítěznému developerovi, který na místním sídlišti Štěpánov nejpozději do šesti let vybuduje čtyři moderní domy s celkem 56 byty. „Město nemá mnoho pozemků určených pro bytovou výstavbu. Proto se snažíme pro každý z nich zvolit vhodný postup, který přispěje k rozšíření nabídky bydlení ve Valašském Meziříčí. V případě Rezidence Štěpánov se jedná o moderní domy s odkazem na valašské tradice, velký podíl zeleně a hlavně podzemním parkováním, které nezatíží okolní sídliště,“ je přesvědčen starosta Robert Stržínek.

Na valašskomeziříčské radnici tak nyní přivítal zástupce města Kopřivnice v čele s místostarostou Dušanem Krompolcem. „Nacházíme se v obdobné pozici jako Valašské Meziříčí, protože také nemáme pozemků nazbyt. V lokalitě Západ jsme nabídli developerům k prodeji 17 tisíc metrů čtverečních pro bytovou výstavbu mimo jiné s podmínkou maximálně 40procentní zastavitelnosti území. Do veřejné soutěže se nám přihlásili dva zájemci, z nichž odborná komise vybrala vítěze, který zde plánuje vybudovat 90 bytů. Prodej pozemků ale v zastupitelstvu o jediný hlas neprošel. Proto jsme se rozhodli oslovit Valašské Meziříčí, které má v této oblasti nedávnou kladnou zkušenost a inspirovat se pro další jednání,“ vysvětlil Dušan Krompolc.

Zástupci obou radnic tak diskutovali nejen o nastavených podmínkách, ale také složité cestě, kterou muselo Valašské Meziříčí absolvovat. „Najít vhodného partnera – developera se nám podařilo až na čtvrtý pokus. Od začátku totiž nebylo naším cílem prodat pozemky za nejvyšší cenu, ale podpořit bydlení s ohledem na citlivé zasazení vítězného projektu do stávajícího sídliště. Věřím, že se to podařilo,“ dodal valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/projekt-bytovych-domu-na-stepanove-inspiruje-dalsi-mesta/d-50236


RS