Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.4.2022

Město Valašské Meziříčí nabízí k prodeji celkem 21 stavebních pozemků v místní části Juřinka. Minimální kupní cena pro elektronickou aukci činí 2 300 Kč za m2.

„Podpora bydlení je naším dlouhodobým cílem. Letos jsme tak začali s budováním technické infrastruktury, mimo jiné kanalizace, vodovodu či komunikací, pro 21 rodinných domů v Juřince. Infrastruktura by měla být zkolaudována do konce roku 2023,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Radnice zároveň nabídla pozemky k prodeji za minimální cenu 2 300 Kč/m2. Městu by se tak měly pokrýt náklady na vybudování infrastruktury, které činí bezmála 27 milionů Kč bez DPH. „Do prvního kola se bohužel žádný zájemce nepřihlásil, což je vcelku pochopitelné s ohledem na vypuknutí války na Ukrajině. Rozhodli jsme se proto termín pro podávání přihlášek do elektronické aukce prodloužit do 15. června. Zájemci tak mají ideální příležitost vybrat si pozemek, který se jim bude nejvíce líbit a koupit jej za minimální nabídkovou cenu,“ reagoval starosta Stržínek.

Všechny podmínky naleznou kupci na webu města www.valmez.cz. Stavební parcely jsou k dispozici jen fyzickým osobám a uchazeč může koupit pouze jeden pozemek. Vyrůst zde mohou rodinné domy o jednom či dvou nadzemních podlažích s podkrovím a sedlovou nebo pultovou střechou, či jednopodlažní (bungalov) a dvojpodlažní domy s rovnou střechou řešenou jako vegetační.

Zpracoval:
Jakub Mikuš
tiskový mluvčí
T +420 571 674 306
M +420 725 128 428
E mikus@muvalmez.cz


RS