Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.10.2022

Polohu autobusů městské hromadné dopravy (MHD) ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku mohou lidé sledovat prostřednictvím interaktivní mapy.

Interaktivní mapa je součástí nových webových stránek, které ve spolupráci s radnicí spustila společnost TQM – holding, provozovatel MHD ve městě. Cestující na webu najdou také aktuální jízdní řády a další informace o provozu MHD, sdělil dnes ČTK mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš.

Od letošního června mohou lidé MHD ve Valašském Meziříčí využívat zdarma. Město uzavřelo se společností TQM desetiletou smlouvu s ročními náklady 21,3 milionu korun, částkou bezmála 4,2 milionu se na provozu MHD podílejí blízké obce Krhová a Poličná.

Jednou z podmínek smlouvy bylo podle starosty Roberta Stržínka (ANO) vytvoření webových stránek, které nabídnou cestujícím možnost jednoduše si vyhledat aktuální spoj. „Díky takzvanému našeptávání nemusí ani přesně zadat cílovou stanici a vyhledávač jim sám napoví. Pak už jen stačí nastoupit do jednoho z nových autobusů na ekologický stlačený zemní plyn a zdarma vyrazit k lékaři, za kulturou, sportem, do školy nebo za nákupy,“ uvedl starosta.

Cestující najdou na webu také aktuální jízdní řády jednotlivých linek, jejich společné schéma nebo informace o provozu MHD. „V interaktivní mapě mohou sledovat také polohu jednotlivých autobusů. Jednoduše tak zjistí, kde se právě nachází a za jak dlouho by měly dorazit na jejich zastávku. Samozřejmostí je i kontakt na naši informační kancelář, kde jim kolegové rádi zodpoví jakékoliv další dotazy,“ uvedl ředitel osobní dopravy TQM Stanislav Brožek. Do budoucna podle něj dopravce plánuje na webových stránkách zveřejňovat také informace k výlukovým jízdním řádům a případným dalším úpravám provozu.

Interaktivní mapa s polohami autobusů MHD a informacemi o jejich případném zpoždění už několik týdnů funguje i v Kroměříži. Je součástí webu kroměřížské radnice, který nabízí taktéž informace o stavu ovzduší, počasí a průjezdnosti křižovatek nebo obsazenosti parkovacích míst v centru města.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/regiony-zpravy-zlinsky-kraj-polohu-autobusu-mhd-ve-valasskem-mezirici-lide-uvidi-v-interaktivni-mape-217232


RS