Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.9.2022

Už druhý ročník osvětové akce zaměřené na prevenci a správnou zubní hygienu u dětí z dětských domovů proběhl ve Valašském Meziříčí. Opět ji uspořádalo Zubní Centrum na Křižné ve spolupráci městem a dalšími organizacemi.

Dne zubů se tentokrát zúčastnily čtyři desítky dětí a mládeže ve věku od tří do 20 let z dětských domovů ve Valašském Meziříčí, Zašové a Liptále. „Správná ústní hygiena je klíčová v prevenci vzniku zubního kazu a onemocnění dásní a parodontu. Je důležité si ji osvojit ideálně od útlého dětství a podstatná je vždy role rodičů. Dnes navíc existuje možnost individuální návštěvy dentální hygienistky, ale děti z dětských domovů v tomto bývají značně znevýhodněny. Po loňském úspěchu jsme se proto s městem rozhodli tuto akci zopakovat,“ vysvětlil autor myšlenky, zubní lékař Jan Šrubař.

Spolu s kolegyněmi z řad dentálních hygienistek představil dětem zmíněnou problematiku srozumitelnou formou s cílem podpořit u nich základní hygienické návyky. Zubní Centrum na Křižné pro děti zajistilo také kartáčky a další hygienické potřeby nezbytné pro správnou péči o zdravý chrup.

Město Valašské Meziříčí se pak spolu se SVČ Domeček, městskou policií, kynologickým klubem TATR Valmez a ZŠ Křižná postaralo o doprovodný program. „Den zubů je skvělou akcí, která vede děti ke správnému čištění zubů a péči o chrup. Letos se nám do ní podařilo nově zapojit také dětský domov z Liptálu, díky čemuž jsme pokryli celý okres a to je moc dobře. Věřím, že v akci budeme pokračovat i v následujících letech a pomůžeme tak dětem z dětských domovů předcházet zubním problémům,“ doplnil starosta Robert Stržínek. Velkou radost udělal dětem i dárek od valašskomeziříčské pobočky společnosti KFC, která pro ně zdarma připravila oběd.

Zdroj: https://www.klubnovinaruzlin.cz/news/odbornici-na-den-zubu-poradili-detem-z-detskych-domovu/

RS