Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

2.3.2022

Valašskomeziříčská radnice nechala v ulici Vsetínská postavit novou zastávku U Policie městské hromadné dopravy (dále MHD). Zejména seniorům usnadní cestování po městě.

Vyrostla naproti služebně místního oddělení Police ČR a lidé ji budou moci využívat od březnové změny jízdních řádů. „Vyhověli jsme tak četným žádostem našich občanů, zejména z nedalekého městského domu se zvláštním určením na ulici Tolstého, kde sídlí také valašskomeziříčský klub seniorů. Ten sdružuje přes 300 členů, z nichž mnozí se potýkají se zhoršenou pohyblivostí a nová zastávka jim velmi pomůže při cestách po městě,“ uvedl starosta Robert Stržínek s tím, že: „Dosavadní zastávky Vsetínská a škola Masarykova se totiž nacházejí ve vzdálenosti cirka 500 metrů a senioři při cestě k nim museli překonávat frekventované komunikace. Nyní se tak snáze dostanou k autobusům MHD.“

Po obou stranách hlavního tahu Valašským Meziříčím a nedaleko náměstí vznikly autobusové zálivy, přístřešky zastávek a chodníky. Radnice za jejich vybudování zaplatila bezmála dva miliony Kč. „Původně plánovaný termín dokončení se loni dodavateli prodloužil zejména kvůli nedostatku stavebních materiálů. Následně jsme museli čekat na vydání kolaudačního rozhodnutí, bez něhož nebylo možné novou zastávku z bezpečnostních důvodů používat. Do systému MHD ji navíc může zařadit až se změnou jízdních řádů, k níž dojde 6. března,“ vysvětlil Aleš Cáb z odboru komunálních služeb.

Zpracoval:
Jakub Mikuš
tiskový mluvčí
T +420 571 674 306
M +420 725 128 428
E mikus@muvalmez.czRS