Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

10.5.2023

Val. Meziříčí – Na radnici ve Valašském Meziříčí zavítala v uplynulých dnech delegace z Kroměříže, aby získala praktické informace ke zvýšení bezpečnosti dopravy ve městě.

Valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek spolu s místostarosty Yvonou Wojaczkovou a Petrem Nachtmannem přivítal kolegy z Kroměříže – starostu Tomáše Opatrného, místostarostu Karla Holíka a radního Jiřího Kašíka. „Zajímali se o možnost zavedení radarového měření dodržování nejvyšší dovolené rychlosti v Kroměříži. Jelikož jsme tento systém spustili v našem městě už v roce 2016 jako první v okrese Vsetín a aktuálně zajišťujeme prostřednictvím městské policie měření také pro okolní obce, máme v této oblasti množství zkušeností (více v tiskové zprávě ZDE),“ nastínil obsah schůzky starosta Robert Stržínek s tím, že prioritou Kroměříže je stejně jako v případě Valašského Meziříčí zvýšení bezpečnosti dopravy v ulicích. „Jsme dopravní křižovatkou a díky zavedení stacionárních radarů došlo ve vybraných lokalitách k poklesu počtu vozidel, která překračují nejvyšší dovolenou rychlost o více než 90 procent. Zároveň na žádost občanů pořizujeme také nový ruční měřící přístroj pro městskou policii, abychom dokázali zajistit zklidnění dopravy také v dalších lokalitách našeho města,“ pokračoval Robert Stržínek.

Valašské Meziříčí přitom prostředky vybrané na pokutách od řidičů, kteří nedodržují nejvyšší dovolenou rychlost 50 km/h v obci, investuje zpětně do dopravy. „Vedle MHD zdarma v moderních ekologických autobusech je to zejména další zvyšování bezpečnosti chodců a ostatních účastníků silničního provozu. Zároveň nás těší, že můžeme být příkladem dobré praxe také pro další města,“ uzavřel starosta Stržínek.

Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/mhd-zdarma-a-radary-jako-priklad-dobre-praxe/


RS