Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

7.7.2022

Val. Meziříčí – V závěru června se představitelé valašskomeziříčské radnice setkali s občany místní části Lhota. Bavili se o probíhajících i chystaných investicích a možnosti zavedení bezplatné hromadné dopravy do města.

Valašské Meziříčí ve své místní části aktuálně dokončuje I. etapu chodníku podél hlavní silnice v délce 293 m. Hotovo má být do poloviny září. „Náklady přesahují 5,2 milionu korun a na jejich výši se podepsala zejména nutnost vybudování opěrné zdi. Zároveň zpracováváme studii na II. etapu chodníku v dolní části Lhoty,“ nastínili starosta Robert Stržínek. Podle jeho slov se radnice připravuje také na rozšíření místní hasičské zbrojnice: „Máme vydáno stavební povolení a dle rozpočtu z loňského roku se náklady pohybují kolem 5,5 milionu korun. Hasiči jsou hybnou silou života ve Lhotě, velmi aktivně pracují s mládeží, a proto bychom tento projekt chtěli realizovat v příštím roce.“

Na rozvoji valašskomeziříčské místní části se podílí také tamní osadní výbor. „Ve spolupráci s městem připravuje například rekonstrukci sálu kulturního domu, která by měla začít v průběhu července. Podpora společenského života v našich místních částech je správná cesta a jsem rád, že se daří realizovat,“ neskrýval spokojenost místostarosta Josef Vrátník.

Vedení města představilo občanům také další plánovanou novinku. „Protože do Lhoty ani naší další místní části Brňov nezajíždí městská hromadná doprava zdarma a její zavedení by nebylo ekonomické, hledáme jiné systémové řešení. Jednáme se Zlínským krajem o možnosti zavedení bezplatné přepravy pro obyvatele těchto našich místních částí do Valašského Meziříčí s tím, že náklady by hradilo město,“ doplnil starosta Stržínek.

Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/meziricska-radnice-dokoncuje-chodnik-ve-lhote/


RS