Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

31.1.2024

Vedení města Valašské Meziříčí ocenilo během slavnostního večera v úterý 30. ledna Alenu Podzemnou, Janu Krchákovou, Jaroslava Zajíčka, Adélu Pernickou, Jana Svozila a Dominika Kopřivu. Stali se laureáty Ceny města, Čestného občanství a Ceny starosty města Valašské Meziříčí za rok 2023.

„Uvedená ocenění udělujeme lidem, kteří se významně zasloužili o šíření dobrého jména našeho města u nás i v zahraničí v různých oblastech kulturního, sportovního a společenského života. Máme velké štěstí, že ve Valašském Meziříčí žije celá řada takových osobností, jimž můžeme touto cestou poděkovat za jejich práci,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Cenu města tentokrát převzala historička umění, muzejní pracovnice, archivářka, pedagožka a malířka Alena Podzemná. Již v prosinci přijal zmíněné ocenění také novinář Martin Dorazín. „Držitelkou Čestného občanství se pak stala pedagožka a sbormistryně Jana Krcháková. Ocenění obdržela za svou dlouholetou činnost v oblasti hudební kultury a za celoživotní přínos v oblasti vedení mládežnických pěveckých sborů,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Celkem pět osobností se letos stalo nositeli Ceny starosty města. Už v listopadu ji převzali profesor Klaus Fassbender a paramedička Brittany Wells za zajištění studie provozu mobilní iktové jednotky na Valašsku. Během slavnostního lednového večera ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí pak zmíněnou cenu obdržel také dlouholetý předseda místního kuželkářského klubu Jaroslav Zajíček.

„Letos nově jsme se rozhodli ocenit i nadějné mladé sportovce, kteří pocházejí z našeho města a dosahují špičkových republikových i mezinárodních úspěchů. Cenu starosty města v kategorii Sportovní osobnost roku tak obdrželi Adéla Pernická, Jan Svozil a Dominik Kopřiva,“ uzavřel místostarosta Petr Nachtmann.

Zdroj: https://zl.patriotmagazin.cz/meziricane-predavali-svym-osobnostem-ceny-mesta

RS