Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

7.9.2022

S náklady bezmála 10 milionů Kč a s dotací 70 % ze Státního fondu životního prostředí nechala valašskomeziříčská radnice modernizovat rozhlasový a varovný systém (RVS). Město tak dokáže lépe informovat občany zejména v případě krizových událostí.

Stávající RVS pocházel z roku 2002 a jeho výměna už byla po 20 letech provozu nezbytná. „Nový digitální systém nabízí kvalitnější reprodukci hlášení, moderní ovládání a automatickou signalizaci poruch. Díky tomu dokážeme občany našeho města v případě krizových událostí snáze varovat a předat jim všechny potřebné informace,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Výměna se dotkla 209 hlásičů s 557 reproduktory na území města a vyžádala si náklady bezmála 10 milionů Kč. Necelých sedm milionů pokryla dotace, kterou radnice získala ze Státního fondu životního prostředí.

Ve středu 14. září budou zastupitelé schvalovat také projekt modernizace rozhlasového a varovného systému v místních částech. „V tomto případě se jedná o 138 hlásičů s 331 reproduktory. Počítáme s náklady téměř 8 milionů korun s tím, že 70 % by měla opět pokrýt dotace z Operačního programu Životní prostředí,“ doplnil starosta Stržínek.

Kromě varování obyvatelstva pak radnice RVS využívá také k informování o důležitých událostech, jimiž jsou například očista města, pomoc při hledání pohřešovaných osob či pozvánky na vybrané kulturní akce.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/mestsky-rozhlas-prosel-modernizaci-nasledovat-budou-mistni-casti/d-50538


RS