Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

21.11.2022

Letos v březnu vyhověli zastupitelé žádosti Tělocvičné jednoty Sokol Valašské Meziříčí o pomoc s financováním skokového nárůstu cen energií. Nyní se sokolové na město obrátili s prosbou o pomoc znovu. V souhrnu tak požádali o bezmála 200 tisíc Kč.

„Na základě naší předchozí žádosti nám město Valašské Meziříčí poskytlo dar 99 tisíc korun, přičemž jsme předpokládali, že se situace na trhu s energiemi zklidní. K tomu nedošlo. Proto jsme město požádali o další finanční podporu tak, abychom zvládli blížící se topnou sezonu a pokryli vysoké náklady na plyn v období od října do prosince,“ uvedli sokolové, kteří opět požádali o částku 99 tisíc Kč.

Navýšení záloh za elektřinu a zejména plyn přitom pro letošek překračuje 500 tisíc Kč v porovnání s rokem 2021. „Takové náklady jsou pro TJ Sokol Valašské Meziříčí téměř likvidační. Situace je o to horší, že pro úsporu a zajištění dalších finančních zdrojů dělají maximum. Proto jsem přesvědčen, že podpora města je v takovém případě na místě,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/mesto-pomuze-sokolum-s-vysokymi-cenami-energii/d-51250

RS