Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

19.7.2023

Vysoké ceny energií jsou položkou, která dlouhodobě dělá vrásky na čele Tělocvičné jednotě Sokol Valašské Meziříčí. Proto se organizace rozhodla vyměnit stávající světla v tělocvičně za moderní LED technologii. S prosbou o dotaci se obrátila také na město.

Valašskomeziříčská radnice podporuje činnost místního Sokola pravidelně. „Jen v loňském roce jsme Sokolům opakovaně pomohli s financováním skokového nárůstu energií. V souhrnu se jednalo o bezmála 200 tisíc korun na zajištění provozu sokolovny,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Nyní se členové valašskomeziříčského Sokola obrátili s prosbou o dotaci na město znovu. Důvodem je výměna osvětlení v tělocvičně sokolovny, kterou dosud osvětlovalo šest kusů rtuťových výbojek s velkým příkonem. „Výměnou za nové LED osvětlení se dosáhne velké úspory energie a také se sníží teplota tělocvičny v letních měsících. Nová svítidla se vyznačují větší svítivostí a lepšími vlastnostmi. V souvislosti s touto výměnou je nutná i rekonstrukce zastaralé elektroinstalace,“ zdůvodnili žádost o dotaci členové valašskomeziříčského Sokola.

Původní náklady kalkulovali ve výši bezmála 350 tisíc Kč s tím, že počítají s roční úsporou 67 tisíc Kč. „Protože se nám náklady na pořízení jednoho světla zdály příliš vysoké, nechali jsme provést revizi. Díky tomu se podařilo nejen vybrat vhodnější LED světla, ale celkový rozpočet snížit na 203 tisíc korun. Jelikož vnímáme přínos Sokolů pro veřejný život ve Valašském Meziříčí, rozhodli jsme se, že jim výměnu a rekonstrukci pomůžeme financovat částkou 122 tisíc korun z městského rozpočtu,“ navázal starosta Robert Stržínek.


Zdroj: https://www.echovalasska.cz/zpravodajstvi/mesto-pomuze-sokolum-s-vymenou-osvetleni/

RS