Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

29.1.2022

Valašskomeziříčská radnice každoročně finančně přispívá na zajištění akceschopnosti místní stanice Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Letos tak hasičům poskytne dotaci 300 tisíc Kč na nákup motorového člunu a průmyslového čističe podlah. 

„Hasičský záchranný sbor je pro nás důležitým partnerem v případě zvládání a likvidace požárů, povodní a dalších krizových událostí. Zastupitelé proto pravidelně schvalují dotaci na nákup vybavení nezbytného pro zajištění a zvýšení akceschopnosti místní zásahové jednotky,“ řekl starosta Robert Stržínek. Pro letošek tak hasiči požádali Valašské Meziříčí o pomoc s nákupem motorového člunu a průmyslového čističe podlah v souhrnu za 350 tisíc Kč. „Člun využijí zejména při vyhledávání pohřešovaných osob či řešení průmyslových a jiných havárií na vodní hladině. Průmyslový čistič jednotce výrazně pomůže s údržbou podlah mimo jiné v garážích. Zastupitelé rozhodli, že hasičům poskytneme dotaci 300 tisíc korun s tím, že zbývající náklady uhradí Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje z vlastních zdrojů,“ navázal starosta Stržínek.


RS