Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

28.6.2022

Pravidelné setkání občanů s vedením města Valašské Meziříčí proběhlo v uplynulých dnech v místní části Brňov. Diskutovalo se nejen o plánovaných investicích, ale také o potřebách tamních obyvatel.

V uplynulých osmi letech zde radnice investovala pět milionů Kč, zejména do oprav místních komunikací. „Pro setkávání obyvatel Brňova byla také velmi důležitá oprava bývalé hasičské zbrojnice a její přestavba ve společenskou místnost s nezbytným zázemím. Díky aktivnímu osadnímu výboru a zájmu občanů je tato místní část živá a to nás těší,“ uvedl místostarosta Josef Vrátník.

V následujících letech se chce radnice na Brňově zaměřit zejména na budování chodníků kolem hlavní cesty. „Pro chodník na Horním Brňově už máme vydáno stavební povolení, přičemž počítáme s náklady přesahujícími šest milionů korun. Pokud budeme úspěšní se žádostí o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, se stavbou bychom mohli začít v roce 2024,“ navázal starosta Robert Stržínek s tím, že město pracuje také na přípravě chodníku na Dolním Brňově od viaduktu směrem do Valašského Meziříčí.

Občané se pak představitelů města dotazovali zejména na možnosti rozšíření veřejného osvětlení v části Horního Brňova a vznik kanalizace. „V obou těchto případech narážíme na nesouhlasná stanoviska soukromých vlastníků. Věřím však, že v oblasti rozšíření veřejného osvětlení je zde prostor pro jednání, abychom vyhověli požadavku místního osadního výboru,“ doplnil starosta Stržínek.

Zdroj: https://www.valasskemezirici.cz/mesto-chysta-nove-chodniky-na-brnove/d-50070


RS