Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

17.3.2022

Val. Meziříčí – Představitelé města Valašské Meziříčí ocenili v úterý 15. března Zdeňku Glózovou, Jana Vymětala, Radoslava Januše, Ivo Kardoše a členy Českého rybářského svazu z povodí řeky Bečvy. Stali se laureáty Ceny města a Ceny starosty města Valašské Meziříčí za rok 2021.

„Ocenění patří významným osobnostem sportovního, kulturního a společenského života našeho města. Jejich dlouholetá práce a dobrovolnická činnost přispívají k šíření dobrého jména Valašského Meziříčí u nás i ve světě,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Laureáty ceny města se staly celkem tři osobnosti. Starostka TJ Sokol Valašské Meziříčí Zdeňka Glózová převzala ocenění za celoživotní úspěšnou dobrovolnickou činnost v oblasti tělovýchovy dětí a mládeže a za rozvoj místní tělocvičné jednoty Sokol. Vysokoškolský pedagog a nositel ceny starosty za rok 2010 Jan Vymětal převzal cenu města za dlouholetou činnost a propagaci klasické hudby v rámci Klubu přátel hudby a za zásluhy o rozvoj kulturního života ve Valašském Meziříčí. Trenér Radoslav Januš byl oceněn za dlouholetou úspěšnou činnost trenéra mládeže karate a vynikající reprezentaci města na mezinárodních soutěžích.


Robert Stržínek předal také Cenu starosty města za rok 2021: „Obdržel ji armádní pilot Ivo Kardoš jako ocenění za úspěšnou a příkladnou činnost v oblasti letectví s důrazem na pilotáž přehlídkových vojenských letounů a za reprezentaci města v zahraničí.“

Letos mimořádně rozhodli zastupitelé také o udělení speciální kolektivní ceny mimo výše uvedené kategorie. „Jako morální ocenění jsme ji předali zástupcům Českého rybářského svazu. Chtěli jsme jim tak jménem města Valašského Meziříčí a jeho občanů poděkovat za obětavou a dobrovolnou práci, kterou odvedli při odstraňování následků ekologické havárie na řece Bečvě a nadále odvádějí během opětovného zarybňování řeky,“ vysvětlil starosta Stržínek.

Vedle poděkování za svou práci, propagaci a prezentaci města Valašské Meziříčí převzali všichni ocenění z rukou vedení radnice také dar, pamětní list a kytici. Nechyběl ani krátký rozhovor s laureáty a hudební vystoupení.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí

RS